Právě je 26 kvě 2020, 10:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sci-Fi a Fantasy novinky v kinech
PříspěvekNapsal: 02 led 2011, 02:31 
Administrátor
Administrátor

Tak co, viděli jste něco nového a můžete doporučit?

Profil Poslat e-mail  

Knihkupectví Minotaur
 Předmět příspěvku: Re: Sci-Fi a Fantasy novinky v kinech
PříspěvekNapsal: 02 led 2011, 02:40 
Administrátor
Administrátor

A rovnou nahodím první příspěvek. A nemůže to být nic jiného než samotný král současných sci-fi filmů Tron Legacy. Ano, opravdu nepřehání, pro mě osobně je to mistrovské dílo, co se vizualní stránky týče. To, čím byl tak poutavý Avatar, přináší Tron také, jen pro jinou skupinu fanoušků.

Vrátím-li se k Avatarovi, byl nesmírně výdělečný, ale dost za to vděčí obrovského hypu, který podle toho také stál...160 milionů dolarů? Mám pocit. To je fuk, důležité je, že až na geniální vstup do světa 3D filmů divákům nic víc nepřinesl. Příběh je zkříženina Pocahontas a Duny, postavy dvojrozměrné, až na Jacka se za celou dobu prakticky nevyvinou, a je to škoda. Film měl obrovský potenciál, dokázal ho dobře využít, ale ne všechen. Selhala i hudba, která byla vhodná, ale nezajímavá. Hlavním lákadlem tudíž zůstává atmosféra a prostředí. Film jsem viděl dvakrát ve 3D a jinak ho ani vidět nechci, nevím, jaká je 2D verze, ale kdo neviděl 3D, imho o dost přišel. Film dobrý, další dva díly snad budou lepší, ale nějak tomu nevěřím.

Ale teď zpět k Tronovi. To, co dělalo Avatara Avatarem dělá Trona Tronem (kurňa, to je věta :D ). Šel jsem do kina s tím, že jsem dva dny předem viděl první díl a pár hodin na to si pustil soundtrack a ani jedno mi moc neříkalo. Vycházel jsem s pocitem, že se chci rozběhnout zpět a kouknout se na to znovu ještě ten večer. Příběhově se nic extra čekat nedá, konec je předvídatelný, holt to není Apocalypsa, není to Lynch, mozek sem tam zapojíte, ale jen proto, aby vám scvaklo, kdo se jak jmenuje. 3D je udělané velmi šikovně, scény odehrávající se v reálném světě jsou 2D, kybersvět je komplet ve 3D, není toho ani moc, ani málo, je to nenásilný styl, nelítá to mezi diváky, spíš je to vtlačené do pozadí. I když v některých chvílích před tím letícím diskem fakt uhýbáte... Pro oko naprostá lahoda, pro uši taktéž. Bez té hudby by to sice nebylo ani z poloviny tak dobré, s ní je to ale dokonalé. Hraje kde má hrát, tak jak má hrát, je chytlavá, pomalá, opakující se, přesně tam zapadne a v jednu chvíli se tam objeví i Daft Punk duo osobně. Po této stránce je film opravdovým skvostem. (A pokud si myslíte, že elektronická house hudba vám nic neříká, mě taky neříkala, a jak to Tron krásně změnil. A líbilo se ti o mé matce, a ta tenhle styl opravdu nemusí. Nakonec byla unešená víc jak já.) Herecké výkony na úrovni, mladé slečny zvlhnou při pohledu na mladého Flynna a my chlapy tam máme taky pár koček na koukání.

Snad nejkrásnější scéna z celého filmu - Flynn vyskočí s tyčkou v ruce a přímo před divákem se začne krásně ve 3D formovat lightcycle, čára po čáře, světlo po světlu, trvá to snad 15 sekud, kdy celý kino sedí a zařezaně čumí, do toho ta hudba...no, prostě luxus. Takže jo, já osobně asi doporučuji. Ale musí se od toho čekat jen vizuální zážitek, asi jako od Avatara. Kdo tam půjde s tím, že čeká víc, super příběh a kdesi cosi, bude zklamán.

Na konec snad dodám, že mě mrzí, že nás v kinech bylo sotva 10. Sakra to jdou dnes lidi raději na Fotr je Lotr (bo jak se to jmenuje) než na tohle?? Podobně dopadli i Strážci. V americe obrovský kult, hype kde to jen šlo a jak to bylo úspěšné. A u nás? Nic, nic a nic. Nikdo nezná, nikdo neví, nikdo se nezajímá. Napravte to a mazejte do kin! (A ty Michale si najdi čas a zajeď si na to! Klidně na to s tebou půjdu, podruhé bych to viděl rád a jestli se ti líbí Neuromancer a podobný cyberpunk, tohle musíš vidět. A povinně ve 3D, zážitek po zbytek života.)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 03 led 2011, 06:39 
Level 2
Level 2

Strážci byly super, co se tyče novinek tak mi vetšinou vadí ten nedostatek děje ano po vizualní stránce jsou super, ale radsi se kouknu na x lett starej treba i béčkovej nebo ceékovej film, kterej ma nejakej slusnej děj. Jinak z toho nejnovějšiho co sem viděl mě poměrně zaujal Repo Men (i kdyz sem od toho čekal trochu víc), pak Predátoři nebyl zase tak zlí ( je pravda že sem se bal že to bude mnohem vetší slátanina) co mě naopak trochu zklamola byl poslední Resident Evil po 3. části Zánik, kterou sem si celkem užil mi čtyřka Afterlife připadla takova nemastna neslaná

PříspěvekNapsal: 03 led 2011, 10:41 
Administrátor
Administrátor

Ajo, vidíš, Predátoři. Byl jsem na premiéře a byli skvělí! Dokonalá pocta prvnímu dílu, navíc toho režiséra miluju už jen pro jeho prvotinu (Kontroll), takže tenhle film mi sednul. Až na toho pomatenýho černocha teda...

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 03 led 2011, 11:53 
Level 2
Level 2

btw nesmím zapomenout na Alenku v říši divů, z meho pohledu naprosto famozní film uz sem ji videl 3x a furt se na ni muzu divat :)

PříspěvekNapsal: 10 led 2011, 09:21 
Level 2
Level 2

Musím osobně říct že Predátoři bylo pro mě velké zklamání.
Jsem fanda všech dílů vč. vetřelců ale u tohldle filmu jsem v půlce usnula.

Možná to bylo i obsazením kdy jsem v hlavním hrdinovi viděla nervozního pianistu nebo tím že během úvodních 5 minut přišli na to kde jsou, proč tam jsou a co tam budou dělat.

Po technické stránce paráda, hezké triky a pěkné masky.

Na co se těším a bohužel jsem ještě nebyla v kině je už zmiňovaný Tron a děkuji za recenzy :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 10 led 2011, 15:02 
Administrátor
Administrátor

Za poslední týden druhá žena, která zná a má ráda Vetřelce a Predátory...sakra, to se mi ještě nestalo. Svět se mění... :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 10 led 2011, 15:41 
Level 2
Level 2

Dark Knight píše:
Za poslední týden druhá žena, která zná a má ráda Vetřelce a Predátory...sakra, to se mi ještě nestalo. Svět se mění... :D

:D

No já znám více holek co mají rády akční filmy, ale nějak nevidíme důvod proč bychom to měly hulákat do celého světa ;)

Profil Poslat e-mail  

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina