Právě je 06 pro 2020, 00:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 3D film + nebo - moderní kinematografie
PříspěvekNapsal: 08 říj 2010, 09:51 
Level 2
Level 2

Neboj s Qvo vadis to nemá nic společného, jelikož se jedná o historicky velmi nepřesé dílo, mající za cíl pošpinit katolickou církev :D (Alexandrijskou knihovnu vypálili křesťani...)

Profil Poslat e-mail  

Knihkupectví Minotaur
PříspěvekNapsal: 09 říj 2010, 13:55 
Level 1
Level 1

Garanhir píše:
Neboj s Qvo vadis to nemá nic společného, jelikož se jedná o historicky velmi nepřesé dílo, mající za cíl pošpinit katolickou církev :D (Alexandrijskou knihovnu vypálili křesťani...)

Dobrá, pominu-li fakt, že Alexandrijsou knihovnu sice vypálili křesťani, ale dodělali ji muslimové..., zní to celkem nadějně... :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 11 říj 2010, 11:54 
Level 2
Level 2

No s tou knihovnou to dle mého názoru není tak jasné... že by s tím měli něco společného muslimové, to vůbec nevím, to je pro mně opravdu nová informace, ale s tím vypálením to pokud vím je do dnešní doby řádně nezodpovězená otázka... Je pravda že tato část dějin mi není něják blízká, ale já měl vážně za to, že to je jen spekulace. Nebo není? :) Fakt nevím :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 11 říj 2010, 13:41 
Level 2
Level 2

Tak jsem se na to poptal podrobněji a měla si pravdu. Ale v tom filmu to stejně vylíčili celkem odlišně oproti Dr. Šafaříkovi :D . Ale pravda je, že jsem plácal o něčem o čem jsem vůbec nic neněděl :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 11 říj 2010, 18:28 
Level 1
Level 1

Garanhir píše:
Tak jsem se na to poptal podrobněji a měla si pravdu. Ale v tom filmu to stejně vylíčili celkem odlišně oproti Dr. Šafaříkovi :D . Ale pravda je, že jsem plácal o něčem o čem jsem vůbec nic neněděl :D

Já se to loni učila v dějinách knihoven a knihovnictví, dokonce jsem to měla jako jednu otázku v testu... :D No co, člověk nemůže vědět všechno, vždyť se nic neděje... ;) Ale uvidím, třeba k tomu filmu někdy seberu odvahu... :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 11 říj 2010, 23:11 
Administrátor
Administrátor

Nechce se mi číst celá diskuze, tudíž se jen vyjádřím k tomuto tématu svým názorem.

3D? Jo, proč ne, nevadí mi, je to potěcha pro oko, když na vás vystřelí 20 šípů a vy se vrtíte na sedačce a vyhýbáte se jim. Technologie jde zase o něco kupředu a pokrok nezastavíš. Nevadí mi 3D filmy (byť jejich nevýhodou je dabing, já mám prostě raději filmy s titulky), jen si nějak nedokážu představit, že odteď by mělo být ve 3D vše. Namátkou hrábnu do historie...hmmmm...Vetřelec, Vodní svět, Rambo, Casablanca apod. Tohle jsou třeba pro mě velmi dobré snímky, u kterých mi nevadí zkydnout několik hodin a můžu je vidět kdykoliv znovu. Ale nedokážu, nedokážu si je představit ve 3D. Čímž chci říct, že ty filmy nemají valnou vizuální hodnotu, ale mají pro mě osobně hodnotu filmovou. Když si vezmu dnešní filmy ve 3D, ať už je to Avatar či jiné...ty mají naopak jenom tu vizuální hodnotu. Jak kdesi nahoře psal Minotaur, je to dočasné a až se vyšperkuje 3D technologie, pak se opět soustředí na příběh...a pak se můj názor možná změní, ale zatím mě to nebere.

Otázkou taky zůstává, jak dlouho nás budou filmy krmit. Za pár let tu máme Matrix, nasadíme brýle, rukavice a budeme si v teple našeho obyváku hřát prdel a ve virtuální realitě zápasit jak v Pevnosti Avalon. Pak příjdou i filmy, kde bude divák moct sám ovlivnit děj a svět bude zase někde jinde. Jenže k tomuhle jsem už velmi skeptický dnes. Než abych hrál hodiny u PC WoWko, vezmu meč a jdu si zašermovat naživo...přecejen z toho mám lepší pocit.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 12 říj 2010, 09:11 
Level 2
Level 2

Citace:
Jenže k tomuhle jsem už velmi skeptický dnes. Než abych hrál hodiny u PC WoWko, vezmu meč a jdu si zašermovat naživo...přecejen z toho mám lepší pocit.

Jo to je pravda. já osobně ještě nenašel odvahu vzít ocelový meč, takže zůstávám jen u dřeva :D ale i tak musím souhlasit že je ten ,zážitek' větší (přinejmenším ty modřiny :D )

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 13 říj 2010, 00:41 
Administrátor
Administrátor

No já svoje železo nedávno prodal, ale jelikož jsme oba Svitaváci, můžem někdy zašermovat ;)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 13 říj 2010, 07:25 
Level 2
Level 2

:D To bych být tebou neriskoval, protože jsem jen chrabrý amatér. Spíše rváč než bojovník. Toliko citát Bitvy u Thermopil. Pravdou však je, že nejsem něják skvělý válečník :D ale určitě se někdy můžeme domluvit :D rád změřím síly s někým novým :)

Profil Poslat e-mail  

Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina