Právě je 05 pro 2020, 22:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3D film + nebo - moderní kinematografie
PříspěvekNapsal: 16 zář 2010, 09:30 
Level 2
Level 2

Zajímavým tématem by mohla být diskuse o slavných 3D filmech. Co si o nich myslíte? Nepříjdou vám trochu přeplácané a ochuzené na ději a příběhu? Např. Souboj titánů ve starém provedení se mi zdá nesrovnatelně kvalitnější a příběhově bohatší než-li provedení nové. Čím to je? Snad tím že se jedná o nevyspělou novinku nebo že diváci jsou čím dál ,,nenáročnější" a stačí jim krev bez děje? Nebo jsem snad nepochopil skrytý smysl těchto filmů? ;)

Profil Poslat e-mail  

Knihkupectví Minotaur
 Předmět příspěvku: Re: 3D film + nebo - moderní kinematografie
PříspěvekNapsal: 16 zář 2010, 10:32 
Administrátor
Administrátor

Já bych neřekl, že se to váže vyloženě na 3D technologie ... on je to trend, který pozoruji delší dobu. Ve filmech se často staví na efektech a moderních technologiích a zbytek "nosných" prvků filmu jde stranou. Takových předělávek, jako je Souboj titánů je v poslední době (byť ne ve 3D) celkem dost.
Takže otázkou spíš zůstává, jestli až se trh nabaží moderních technologií, začnou se filmaři zase předhánět ve stavbě příběhu a propracovanosti postav, než ve vizuálním dojmu celku.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 17 zář 2010, 06:58 
Level 2
Level 2

Nóó možné by to bylo, ale zdá se mi že nová generace diváků u filmu opravdu přestává myslet a místo aby si představili nádherné bitevní scény podle knižní předlohy, raději onu knihu zahodí a jdou se nenáročně vyžít k filmu. Mnohdy podprůměrnému. A ke všemu přetočí scény které je nebaví. Těmto lidem filmaři musí vyhovět, což znamená další generace filmů... Jinak je ovšem pravda, že se tento problém týká i jiných filmů než 3D, ale zde jsem si toho všiml razantněji... mimo 3D je to třeba takový Centurion z letošního roku...

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 17 zář 2010, 14:10 
Level 2
Level 2

Souhlasím s tím, že původní verze Souboje titánů je naprosto úžasná a nová kopie ji nešahá ani po kotníky. Ale zas tak bych neházela všechny filmy do jednoho pytle… třeba přírodopisné 3D jsou naprosto úžasné a je to celkem dobrá cesta jak něco natlouknout mladým něco do hlavy :D

Kdo ví… možná místo přemítání nudných pasáží budeme mít možnost vybrat si dějovou linii filmu jako je to dnes u moderních her :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010, 07:23 
Level 2
Level 2

Jo u těch přírodopisných filmů musím souhlasit. Sice nemám rád ani ty :) , ale je pravda, že jisté plus pro lidi lačnící po atraktivním vzdělávání to je. Dva takove dokumenty jsem sám shlédl, ale nic moc z nich nebylo. jednak kvůli lidem chytajícím ryby a jiné živé tvory a netvory :D , jednak kvůli tomu, že kdykoliv jsem mrknul, obraz se vrátil na plátno a trvalo okamžik, než se to opět ustálilo v prostoru :( ještě nikdo, včetně zaměstnanců kina mi nebyl schopný říct čím to je...

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010, 07:29 
Administrátor
Administrátor

Výrazným nedostatek současných 3D technologií je, že vychází z běžných vlastní očí. Jenže ne všichni lidé mají oči "nakonfigurované" stejně. Takže jak technologie v 3D kině, tak třeba moderní 3D televize nebo 3D monity (ale také třeba nové Nintendo 3DS) prostě u všech lidí nefungují. To je fakt, se kterých si výrobci zatím neví rady. Osobně mám vyzkoušeno, že některé technologie 3D zobrazení mi vůbec nevyhovují - špatně se mi na ně ostří, v rychlých scénách nevidím 3D vůbec apod.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010, 09:33 
Level 2
Level 2

Hmmm. To je zajmavé a zdá se mi to i logické a pravděpodobné, ale proč mi to samé nebyl schopný říct zaměstnanec brněnského 3D kina, to nechápu. :? A to už se opravdu vyrábí i 3D televize??? :o A existují nějáké studie ohledně poškozonání zraku atd.?

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010, 10:00 
Level 2
Level 2

Garanhir píše:
Hmmm. To je zajmavé a zdá se mi to i logické a pravděpodobné, ale proč mi to samé nebyl schopný říct zaměstnanec brněnského 3D kina, to nechápu. :? A to už se opravdu vyrábí i 3D televize??? :o A existují nějáké studie ohledně poškozonání zraku atd.?

Nebyl to brigádník na letní sezonu? :D
Obávám se, že dokonce sami zaměstnanci nemají potuchy, jak funguje 3D projekce. A ani to po nich nemůžeme chtít… paní za pultem co prodává kosmetiku v běžné drogerii taky nemůže vědět, co vše jednotlivé kosmetické přípravky obsahují.

Jo, jo 3D televize je zajímavý moderní prvek :) byla jsem si ji ozkoušet v Datartu ale problém je že divák musí sedět hodně blízko obrazovky jinak 3D efekt nemá smysl… je omezen okrajem obrazovky :/ Osobně ji nedoporučuji… je to další lákadlo jak vytáhnout z lidí peníze.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010, 11:14 
Level 2
Level 2

Ne to byl chlápek co seděl v informacích. Jediný problém byl že informace neposkytoval. (možná měl v plánu práce jen program) :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 20 zář 2010, 12:36 
Level 2
Level 2

Garanhir píše:
Ne to byl chlápek co seděl v informacích. Jediný problém byl že informace neposkytoval. (možná měl v plánu práce jen program) :)

Obávám se že ten program měl maximálně v ruce :D
Je fajn jít na informace s tím že nakonec žádné nedostanu :D

Profil Poslat e-mail  

Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina