Právě je 25 srp 2019, 14:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stephen King
PříspěvekNapsal: 16 črc 2010, 18:51 
Level 0
Level 0

Nemohla jsem do této kategorie neuvést svého oblíbence a mistra hororu Steva :D Takže co si myslíte o jeho tvorbě??

Profil Poslat e-mail  

Knihkupectví Minotaur
 Předmět příspěvku: Re: Stephen King
PříspěvekNapsal: 18 črc 2010, 15:48 
Administrátor
Administrátor

Až od něj něco přečtu (jakože je to v plánu), tak ti odpovím :-D Ale líbí se mi filmy, které vznikly na motivy jeho knih. Ať už Cujo, Mlha, Vykoupení z věznice Shawshank, atd.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 24 črc 2010, 23:17 
Administrátor
Administrátor

Právě jsem dokoukal To. A přiznám se, že jsem film asi moc nepochopil, jelikož jsem v něm nenašel žádný hlubší smysl. Fajn, hodně krve, hodně násilí, prý mírný odklon od knihy, ale jestli měl King nějaké poselství, které chtěl pomocí To vzkázat lidem, tak z filmu jsem ho nepochopil. Ačkoliv jsem tedy na počátku filmu čekal, že režisér divákům předhodí myšlenku "přátelství nadevše", nebo "dětské sny neumírají" či jiné moudro, já tam bohužel žádné nenašel. Poradí mi tedy někdo, co se nám King snažil říct?

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 06 zář 2010, 19:44 
Level 2
Level 2

Dark Knight píše:
Právě jsem dokoukal To. A přiznám se, že jsem film asi moc nepochopil, jelikož jsem v něm nenašel žádný hlubší smysl. Fajn, hodně krve, hodně násilí, prý mírný odklon od knihy, ale jestli měl King nějaké poselství, které chtěl pomocí To vzkázat lidem, tak z filmu jsem ho nepochopil. Ačkoliv jsem tedy na počátku filmu čekal, že režisér divákům předhodí myšlenku "přátelství nadevše", nebo "dětské sny neumírají" či jiné moudro, já tam bohužel žádné nenašel. Poradí mi tedy někdo, co se nám King snažil říct?

Obávám se že žádné poselství to v sobě nemá... jinak si nedokážu představit jaké poselství mají jeho hororové příběhy jako Noční směna kde jsou obří krysy a požírají lidi či Šroťák alá vraždící mandl.
King umí ve svých knihách hlavně navodit hororovou atmosféru že se nedokážete odtrhnout od knížky a pak opravdu věříte že ten mandl co je ve druhé místnosti ožije a začne požírat sousedy (škoda že jeden nemám doma).
Řekla bych že jeho nejlepší díla je Osvícení, Mlha, Prokletí Salemu.... a samozřejmě TO :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 06 zář 2010, 19:46 
Level 2
Level 2

S1M0NE píše:
Nemohla jsem do této kategorie neuvést svého oblíbence a mistra hororu Steva :D Takže co si myslíte o jeho tvorbě??

Naprosto úžasná.. ráda vzpomínám na večery kdy jsem byla na internátě a místo učení jsem se věnovala jeho příběhům :D
Škoda jen že stejné pochopení pro jeho tvorbu neměli i učitelé ....

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 22 srp 2011, 09:55 
Level 0
Level 0

Niamh píše:
S1M0NE píše:

Naprosto úžasná.. ráda vzpomínám na večery kdy jsem byla na internátě a místo učení jsem se věnovala jeho příběhům :D
Škoda jen že stejné pochopení pro jeho tvorbu neměli i učitelé ....

Jj, úplnej souhlas, je málo takových spisovatelů, jako King.

Profil Poslat e-mail  

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina