Právě je 26 kvě 2020, 10:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Úžasná zeměplocha
PříspěvekNapsal: 08 lis 2010, 16:30 
Level 2
Level 2

Vsadím se že o Zeměploše slyšela více jak polovina členů fóra a alespoň třetina z vás ji čte. Co na ni říkáte? Nejoblíbenější řada, kniha, postava? A kolik knih jste přečetli?

Profil Poslat e-mail  

Knihkupectví Minotaur
 Předmět příspěvku: Re: Úžasná zeměplocha
PříspěvekNapsal: 08 lis 2010, 17:26 
Level 2
Level 2

Garanhir píše:
Vsadím se že o Zeměploše slyšela více jak polovina členů fóra a alespoň třetina z vás ji čte. Co na ni říkáte? Nejoblíbenější řada, kniha, postava? A kolik knih jste přečetli?

Já budu barbar :D
Nikdy jsem jí nečetla, ale byla jsem na divadelní hře 3 čarodějky a musím říct že to bylo naprosto úžasné :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 08 lis 2010, 23:48 
Administrátor
Administrátor

Tak osobně se musím přiznat, že jsem skončil někde kolem dvacátého dílu - těším se, že až budu mít čas, dočtu si zbytek - ale to je plán tak na příští pětiletku.

A pokud jde o oblíbený díl, tak v mém případě vítězí jednoznačně Pohyblivé obrázky.

Z postav už by to bylo horší rozhodování, ale buď Mrakoplaš nebo desátník Karotka.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 09 lis 2010, 09:03 
Level 2
Level 2

Obrázky jsou fakt senzační. Je to skvělá parodie na moderní filmový trh. Já osobně mám nejraději čarodějky a naprostý favorit je Stařenka Ogová. Městská hlídka je taky dobrá, ale podle mě ne tak jako jiné. A naprosto zbožňuji, když se řeší filozofe(ještě k těm obrázkům) , jelikož potom jsem díky svému amaterismu v koncích a přece to Pratchett a samozřejmě Kantůrek podají tak skvostně, že si člověk musí říct ,,A přece kráčí" Ale zase nemám rád (teď úplně odbočím) nyní vycházející dvojknihy, jelikož ke knihám ze Zeměplochy mám zvláštní přístup. Jak jiné knihy balím do papíru, nejím u nich... a vůbec se k nim chovám vcelku slušně, tak Zeměplocha si to odnáší za všechny ostatní :D až se za to stydím :D Jinak je naprosto úžasný Průvodce po Zeměploše. A Mrakoplaš ten je sám o sobě skvělý. A celkem se povedl i ve filmovém provedení. Alespoň mi to tak přijde. Co vy na to?

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 09 lis 2010, 14:37 
Level 2
Level 2

Garanhir píše:
Jak jiné knihy balím do papíru, nejím u nich... a vůbec se k nim chovám vcelku slušně, tak Zeměplocha si to odnáší za všechny ostatní :D až se za to stydím :D

No fuj.. styď se :D

Musím říct že podobnou úchylku s balením mám u komiksů :D

Mno... jak to tak čtu (hlavně co jsem viděla v divadle asi opravdu Zeměplocha stojí za přečtení) jakou knihu by jste mi doporučili číst jako první?

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 08:23 
Level 2
Level 2

Hmmm... Asi bych začal rovnou u Barvy kouzel, kde tě uvedou do zákonitostí plochy (zeměpis, fyzika, náboženství, magie) a na Barvu pak navazuje Lehké fantastično. Přečtení těchto knih se rovná nejzákladnějšímu manuálu k pochopení některých pikantností v ostatních knihách. Potom už je výběr na tobě. Zeměplocha se dělí na několik základních sérií(Čarodějky, Městská hlídka, Mrakoplaš<Barva kouzel a Lehké fantastično>, Smrť...) a na zbytkové knihy, které nikam nepatří. Podle mě je nejlepší buď si jednu sérii vybrat, nebo to číst všechno popořádku. To je pořádně zdlouhavé. A na stránkách Discworld.cz najde člověk bez několika doktorátů vysvětlení některých narážek a vtipů a veškeré další informace týkající se Zeměplochy. Doufám, že jsem poradil a neodradil :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 09:23 
Administrátor
Administrátor

A já bych jen dodal, že překonání první dvou dílů je u této série klíčové - právě proto, že se tam spousta věcí teprve vysvětluje a autor nemůže svá sarkastická přirování ve spojení s úsměvným dějem rozjet naplno, jsou první dvě knihy to u čeho většina ne-čtenářů Zeměplochy skončí. A to je chyba. Protože právě po pochopení základních principů si člověk začne děje dalších knížek užívat naplno.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 15 lis 2010, 09:40 
Level 2
Level 2

Jo, to je pravda. Já, když jsem dostal první díl, tak jsem se přes něj musel vyloženě prokousat. Pro první díly je dobrá audiokniha, jelikož se přečte sama :D ale není špatné si to přečíst. Alespoň následně po audioknize.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 23 lis 2010, 12:31 
Level 2
Level 2

děkuji :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 24 lis 2010, 07:21 
Level 2
Level 2

ja bych nerekl ze prokousat se pres dily prvni dva je treba me prisly celkem zabavny , preci jen na trhu je dost braku co je podstatne horsi a to o sobe muzu ric ze co rozectu tak i doctu ( existuje jen jedna vyjímka kde sem se nedostal ani do pvni tretiny) ale zemeplocha ja poctenicko ktery cloveku vzdycky spravi naladu :D jinak po tom co sem videl fylmy na motiv zemeplochy tak je moji nejoblibenejsi postavou suverene SMRŤ a muj nej dil je asi Sekáč i kdyz se to spatne urcuje pac kazdej ma neco do sebe

Profil Poslat e-mail  

Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina