Právě je 26 kvě 2020, 11:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Richard Alen Knaak
PříspěvekNapsal: 21 črc 2010, 12:06 
Level 1
Level 1

Rozhodla jsem se, že přispěji svou troškou do mlýna a napíšu ("přepíšu") sem krátký článek a svém oblíbeném autorovi fantastiky. :)

Richard Alen Knaak

Americký spisovatel fantastiky.
Narodil se 28. 5. 1961 v Chicagu, ale má částečně i evropské kořeny, neboť jeho matka pochází z Německa. Už od malička mu učarovaly sci-fi a fantasy světy a psaní bylo jeho vášní. Po ukončení střední školy šel studovat chemii na univerzitu do Illinois. Studia ale zanechal a začal studovat rétoriku, literaturu a tvořivé psaní. Zde dosáhl bakalářského vzdělání. Poté vystřídal mnoho druhů zaměstnání a ve volném čase psal. Nakonec sebral odvahu a své věci předložil k posouzení nakladatelství TSR. Po nějaké době se ozvali – Knaakovy texty vydávat nebudou, ale líbil se jim styl jeho psaní a nabídli mu spolupráci na cyklu DragoLance. Knaak ihned přijal, a tak vznikly tři povídky uveřejněné v antologiích DragonLance – Příběhy. Poté dostal nabídku na sepsání románu ze světa DragonLance – první román, který by nenapsali jeho tvůrci Margaret Weis a Tracy Hickman. Světlo světa tak spatřil román Legenda o Humovi. Kniha měla ohromný úspěch a Knaak dostal smlouvu na další román (z DragonLance), kde si sám mohl vybrat téma.
V roce 1989 začaly vycházet knihy z jeho vlastního světa – DragonRealm. Série měla velký ohlas u čtenářů. Má deset románů a je zakončena povídkovou sbírkou. Jeho talentu si všimla i firma Blizzard a nabídla Knaakovi práci na příbězích ze světů populárních počítačových her WarCraft a Diablo.
Psaní se věnuje naplno, ale najde si čas i na čtení, cestování a návštěvy conů a autogramiád. U nás jsme ho mohli vidět v roce 2007 na autogramiádě v Brně. Na svém kontě má přes dvacet knih a jeho díla jsou překládána do mnoha jazyků. Kromě literární činnosti (romány, povídky) spolupracuje i na tvorbě komiksů.

Profil Poslat e-mail  

Knihkupectví Minotaur
 Předmět příspěvku: Re: Richard Alen Knaak
PříspěvekNapsal: 21 črc 2010, 12:10 
Level 1
Level 1

Bibliografie:

DragonRealm:
Ohnivý drak
Ledový drak
Vlčí přilba
Stínový hřebec
Křišťálový drak
Dračí koruna
Král koní
Dračí stíny

Úsvit DragonRealmu (DragonRealm – Zrození):
Zahalená říše
Děti draka
Dračí kodex

WarCraft:
Den draka

WarCraft: Válka prastarých:
Studna věčnosti
Duše démona
Rozdělení

WarCraft: Sluneční studna (komiks):
Dračí lov
Stíny ledu
Země přízraků

Diablo:
Dědictví krve
Království stínu
Pavoučí měsíc

DragonLance : Hrdinové:
Legenda o Humovi
Minotaurus Kaz

Knihy, které u nás (podle mých zdrojů) česky dosud nevyšly (možná některé z nich nebyly ještě dopsány), ale snad se jednou dočkáme…

King of the Gray
Frostwing
Minotaur´s Trilogy (DragonLance)
Night of the Dragon (WarCraft)
Sin War (Diablo; trilogie)

Zdroj:
knihy R. A. Knaaka
daemon.cz
legie.info.cz

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 21 črc 2010, 12:16 
Administrátor
Administrátor

Už se těším, až Fantomprint zveřejní ediční plán na druhé pololetí (a už by bylo na čase). Snad se tam něco od Richarda objeví.

Mimo svých obvyklých sérií (tedy Diablo, Warcraftu a DragonRealms) mu teď vyšla první kniha ze světa Age of Conan.

Celý název knihy je Age of Conan: Hyborian Adventures - A Soldier's Quest 1: The God in the Moon.

Obrázek

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 21 črc 2010, 15:29 
Level 1
Level 1

Minotaur píše:
Celý název knihy je Age of Conan: Hyborian Adventures - A Soldier's Quest 1: The God in the Moon.

Tak na to se taky těším... :) Zásoba zhruba dvou knih ročně mi zatím stačila..., tak uvidíme... :D

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 21 črc 2010, 16:37 
Administrátor
Administrátor

Knaaka mám velmi rád, mám doma od něj kompletní DragonRealm a Diablo a rozhodně to stojí za to.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 22 črc 2010, 09:38 
Level 1
Level 1

Dark Knight píše:
Knaaka mám velmi rád, mám doma od něj kompletní DragonRealm a Diablo a rozhodně to stojí za to.

Sedí mi jeho styl psaní. Nemohu říci, že by jeho díla byla nějak složitá a rozuzlení občas moc nepřekvapí, přesto ho mám ráda a k jeho knihám se ráda vracím. Dokáže podle mě skvěle navodit atmosféru a jeho postavy mají pěkně propracované charaktery :)
Doufám, že výše zmiňovaná (nebo klidně i nějaká jiná) kniha z jeho dílny brzy zavítá i k nám :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010, 09:23 
Level 0
Level 0

Já osobně raději S. Eriksona. R. Knaak píše takové to přitažlivé a pěkné fantasy - spousta magických zvířat a artefaktů (určitě pařil HOMM :). Ale trochu zamrzí, že děj opravdu zas až tak nepřekvapí... Myslám, že napsal i Hellgate: London. Nečetl to někdo z vás?

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010, 10:02 
Level 1
Level 1

RaptoR píše:
Myslám, že napsal i Hellgate: London. Nečetl to někdo z vás?

Ne, to jsem nečetla. Souhlasím, že píše líbivé fantasy, ale je to jeden z druhů FF, který se mi líbí (právě ty magické potvory :D)... Mně osobně se to dobře čte, je to takové odpočinkové. Občas má člověk chuť si něco přečíst, ale aby to nebylo něco složitého (jak dějově, tak jazykem), jako je třeba Holdstock :D Ale chápu, že spousta lidí jeho knihy nemusí třeba už jen proto, že si udělal jméno na WarCraftu a Diablu...
Co se týče Eriksona, tak na jeho ságu "Malazská kniha Padlých" mám zálusk už delší dobu, ale ještě jsem ji nečetla - nemůžu ji sehnat. V knihovnách je pořád půjčená a kupovat se mi to zatím nechce - přece jen je to sedm dílů...

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010, 10:13 
Level 0
Level 0

"Malazská kniha padlých" je výborná věc. Množství postav se dá počítat na bambiliardy a děj je opravdu dospěláckej :) Jen ta cena... NAkonec by to mělo být devět nebo deset knih a jedna je za 500. Ale rozhodně to stojí za to.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010, 10:57 
Level 1
Level 1

RaptoR píše:
Jen ta cena... NAkonec by to mělo být devět nebo deset knih a jedna je za 500. Ale rozhodně to stojí za to.

To už abych začal šetřit... :lol:

Profil Poslat e-mail  

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina