Právě je 25 srp 2019, 15:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eddings
PříspěvekNapsal: 20 zář 2010, 11:55 
Level 2
Level 2

Zná někdo Belgariad a Maloreon? Toto dílo se mi zdá úžasné svou velikostí i detailností, proto bych se rád dozvěděl vaše názory na celek i detaily a popovídal si o nich. Napríklad co si myslíte o angarackém způsobu života obzvláště o grolimech? Přišel vám Torak opravdu tak krutý? jak vnímáte Belgarata jako milujícího otce, vznešeného monarchu, pouličního ochlastu nebo od všeho trochu?

Profil Poslat e-mail  

Knihkupectví Minotaur
 Předmět příspěvku: Re: Eddings
PříspěvekNapsal: 29 zář 2010, 13:44 
Level 1
Level 1

Belgariad jsem četla docela dávno (cca pět let zpátky), takže si nepamatuji všechny detaily... Ale vím, že jsem všech pět knih zhltla asi během týden, což o něčem vypovídá... :) Sága ve mně zanechala silný dojem a podle mě patří mezi to nejlepší, co škatulka hrdinské fantasy může přinést... Co se týče postav, tak Garion na mě působil ze začátku jako děsný nešika... Hrozně mě pobavila scéna, kdy se pokusil zvednout za pomoci magie balvan a pak zjistil, že je po pás v zemi a pokoušel se myšlenkami přivolat hříbě pasoucí se opodál, aby přivolalo pomoc... :-D Jeho nastávající (Se´Nedra??) se mi zdála jako panovačná a rozmazlená, ale nakonec si u mě svou reputaci spravila, jen by si nemusela tak často cumlat pramínek vlasů. :-D Měla jsem taky ráda "pána koní" (lituji, ale nepamatuji si jméno :?, budu si ho muset dohledat...). Navíc jsem se inspirovala a od té doby používám u některých hrdinů svých literárních počinů fialové oči, zkrátka mě uchvátily...
Co se týče samotného Belgarata, tak je podle mého od každého trochu a záleží také na situaci... Torak mi přišel jako ras, ale byli i horší. Záleží na úhlu pohledu...
Celkově souhlasím s tím, že dílo je velice detailní. Autor mě občas překvapil tím, že si vzpomněl a zmínil takové maličkosti, které se nezdají důležité, ale dělají z jeho díla pak něco tak komplexního, že se to málokdy vidí... :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 30 zář 2010, 09:37 
Level 2
Level 2

Pán koní je Hettar :) na něm mě fascinovala ta tichá smířenost s osudem a zároveň ukrutná touha změnit osud všech murgů a co se týče Toraka tak se mi zdá, že v maloreon ho celkem ospravedlnili... on jednal jen z vlastního úhlu pohledu. považoval gariona ničitele jeho díla a velkou zásluhu na tom měl i sardion. u se'nedry ale musíš uznat, že je to roztomilá princeznička( ,,a ne a ne" dup dup)musíš uznat, že tohle jí šlo tak dokonale a roztomile, až byla sladká :D ;)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 30 zář 2010, 11:33 
Level 1
Level 1

Garanhir píše:
u se'nedry ale musíš uznat, že je to roztomilá princeznička( ,,a ne a ne" dup dup)musíš uznat, že tohle jí šlo tak dokonale a roztomile, až byla sladká :D ;)

Hettar byl vážně charakter. Líbilo se mi, jak se zamiloval ("vytáhněte jí někdo ten šíp z hrudi," zaskřehotal -> jo, tohle si pamatuju, ale jeho jméno ne... :D). Uznávám, že Se´Nedra byla opravdu roztomile rozmazlená... :)
Malloreon jsem nečetla, nějak jsem se k němu nedostala - v knihovně ho nemají a na pultech knihkupectví se dají sehnat jen nová vydání, která jsou pro mě bohužel zatím drahá...
Normálně dostávám chuť si to přečíst... :D Pět let, jo, to je celkem slušný interval...

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 01 říj 2010, 09:42 
Level 2
Level 2

přečti to. rozhodně to stojí za to. další postava, která vyplouvá do popředí je třeba Strýček Beldin (Aldurův učedník, který pořád nadával Polgaře že je tlustá a popral se kvůli tomu s Durnikem :D :D ) potom je nádherné pozorovat rozrůstající se kupčické ambice Silka (skoupí veškeré zásoby maloreánských fazolí, takže císařská armáda chtějící vyrazit do války málem zkrachuje, jelikož musí potraviny vykupovat za nehorázné ceny od drasnijského zlodějíčka :D :D :D ) a pozorovat dospělého Gariona a Se'nedru je skvostná sranda i když se mi zdá, že dospěla jen Se'nedra, protože Garion je pořád k pláči nešikovný, ale pravda je, že když jde o rodinu, tak jde jak býk i proti zdi (mnohdy se o ni pořádně praští :D :D )

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 01 říj 2010, 21:55 
Level 1
Level 1

Garanhir píše:
přečti to.

Dobře, přemluvil jsi mě... :D Tak já si jen skočím vykrást banku a pak jdu na to... :D Snad na to našetřím... Vánoce už mám bohužel vybrané, ale narozeniny to jistí... Kolik, že to potřebuji... 1500? :D
Ale vážně, tvůj popis zní opravdu dobře, takže to zkusím někde schrastit..., uvidíme... Když se mi teď podařilo sehnat skoro kompletního Jestřába & Rybářku, tak tohle snad taky zvládnu :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 01 říj 2010, 22:50 
Administrátor
Administrátor

Daletth píše:
Garanhir píše:
přečti to.

Dobře, přemluvil jsi mě... :D Tak já si jen skočím vykrást banku a pak jdu na to... :D Snad na to našetřím... Vánoce už mám bohužel vybrané, ale narozeniny to jistí... Kolik, že to potřebuji... 1500? :D

Až budeš mít zájem, dej vědět, dám ti 15% slevu :)
Jen mi napiš (třeba do poznámky), že jsem ti to slíbil na fóru a také tvoji přezdívku.

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 02 říj 2010, 19:40 
Level 1
Level 1

Minotaur píše:
Jen mi napiš (třeba do poznámky), že jsem ti to slíbil na fóru a také tvoji přezdívku.

WOW! Tak to je nabídka, která se neodmítá... Určitě se ozvu... ;) Děkuju :)

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 04 říj 2010, 07:32 
Level 2
Level 2

Téééda tak to je vážně šlechetná nabídka :D to se v dnešní době nevidí :D ale proč taky ne alespoň že lidi čtou :D (ne že bych narážel na Daletth že nečte. to je spíše všeobecné :D :D )

Profil Poslat e-mail  

PříspěvekNapsal: 27 dub 2012, 17:35 
Level 0
Level 0

Minotaur píše:
Daletth píše:
Garanhir píše:
přečti to.

No a ja slevu nedostal a to jsem kupoval všech 10 knížek :(
Ale je pravda, že tech peněz nelituju, belgariad jsem cetl jeste jako malej pujceny z knihovny a kdyz jsem prisel na prodejnu a byl tam i pro me do te doby neznamy maloreon, tak jsem byl rad, ze u sebe nosim vic penez :D :D

Profil Poslat e-mail  

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina